Lobistidega suhtlemise hea tava ametiisikutele

Valitsus kiitis 11.03.2021 istungil heaks Justiitsministeeriumi ette valmistatud lobistidega suhtlemise hea tava ametiisikutele.

Kohtumiste kalender

Kultuuriministeerium avaldab vastavalt lobistidega suhtlemise heale tavale juhtkonna ametlikud kohtumised lobistidega. 

Infot uuendame kord kolme kuu jooksul ning kohtumisi on võimalik vaadata nii kalendervaates kui ka koondvaates. Koondvaate nägemiseks kliki nupul "Kõik sündmused".

Lobistidega suhtlemise hea tava:

  • Täpsustab lobitöö ja lobisti mõisted.
  • Kehtestab ametiisikutele kohustuse avalikustada vähemalt kord kvartalis asutuse veebilehel kohtumised lobistidega.
  • Lisaks sisaldab see kohustust hoiduda vähemalt aasta jooksul pärast ametist lahkumist lobitööst oma endise ametiasutuse suhtes ja minemast tööle selle lobisti või tema esindatava huvirühma heaks, kelle suhtes ta viimasel aastal ametis olles otsuseid tegi.

Kui ametiisik on vahetult enne ametisse asumist töötanud lobistina või mõne huvirühma huvides, tuleb tal aasta jooksul hoiduda toimingutest ja otsustest antud lobisti või huvirühma suhtes.

Hea tava kohaldub ministeeriumi juhtkonna liikmetele, riigisekretärile ning teiste valitsusasutuste juhtidele ja nende asetäitjatele. 

Juhised on välja töötatud lähtuvalt Euroopa Nõukogu korruptsioonivastase riikide ühenduse (GRECO) soovitustest. Eesti on olnud GRECO liige alates 1999. aastast. Ühendus toimib vastastikuse hindamise põhimõttel ning GRECO soovitused on riikidele kohustuslikud. 

Kiirelt kätte

Tutvu ka lobistidega suhtlemise korduma kippuvate küsimustega.

Viimati uuendatud 21.06.2021