Rahvusvaheline tegevus

Teatriteemalist välissuhtlust veab Eesti Teatri Agentuur koostöös valdkonnas tegutsevate etendusasutustega. Mitmed etenduskunstide keskused (Vaba Lava, Sõltumatu Tantsu Ühendus, Kanuti Gildi SAAL jt) planeerivad oma programmi koostöös rahvusvaheliste partneritega.

Eesti teatrit tutvustavad väärikalt ka suurte teatrite mitmeid aastaid planeeritud gastrollid. Eesti kohalikku teatrielu rikastavad mitmed eri fookuse ja stiiliga rahvusvahelised teatrifestivalid. Loovisikutele pakutavate residentuurivõimaluste kohta saab ülevaate residentuure tutvustavalt lehelt.

Rahvusvahelised teatrifestivalid Eestis

SAAL Biennaal
SAAL Bienaal on rahvusvaheline etenduskunstide festivali, kuni 2014. aastani kandis festival nime AugustiTantsuFestival. Festival toimub Tallinnas. 

Baltoscandal
Iga kahe aasta tagant toimuv Baltoscandal esitleb Euroopa ja maailma otsingulist teatrit ja uuenduslikke suundi etenduskunstides. Festival toimub Rakveres.

Kuldne Mask Eestis
Festivalil saab näha Venemaa viimaste hooaegade parimaid lavastusi, mis on Vene Teatriliidu Kuldse Maski preemia nominendid või laureaadid. Festival toimub Tallinnas, festivali etendused jõuavad ka erinevatesse Ida-Virumaa linnadesse.

Tallinn Treff
Tallinn Treff on rahvusvaheline visuaalteatri festival, mis tutvustab nüüdisaegset nukukunsti ja uudseid teatrivorme, hoiab ja kannab edasi nukuteatri traditsioone ning viljeleb tänavateatrit. Festivali korraldab SA Eesti Noorsooteater ja see toimub Tallinnas.

Talveöö Unenägu
Alates 2000. aastast iga kahe aasta tagant toimuv rahvusvaheline teatrifestival Talveöö Unenägu toob Tallinnasse erinäolist teatrikunsti kogu maailmast. Festivali korraldab Tallinna Linnateater.

NoTaFe
Etenduskunstide festival NoTaFe nädalane programm sisaldab erinevaid õpitubasid ja etendusi, vestlusi ja diskussioone, organiseeritud kohtumisi nii õpetajate kui esinejatega. NoTaFe toimub Viljandis.

Viimati uuendatud 05.11.2020