Muusikafestivalid Eestis

Eesti muusikafestivalide maastik on žanriliselt mitmekesine ja hõlmab kogu aastaringi, muutes Eesti hinnatud kultuuriturismi riigiks. Suvine festivalielu võib pakkuda 4-5 festivali samal nädalavahetusel Eestimaa eri paigus.

Suuremad muusikafestivalid

Pärdi Päevad
Septembri esimeses pooles toimuv festival on pühendatud Arvo Pärdi loomingule, mida esitavad Eesti ja rahvusvahelised tippkollektiivid. Festival päädib 11. septembril Arvo Pärdi sünnipäevakontserdiga. Festivali kunstiline juht on Tõnu Kaljuste, korraldaja on Nargenfestival.

Saaremaa ooperipäevad
Igal suvel ooperihuvilisi Saaremaale kokku toov vabaõhufestival, mis on kasvanud üheks suurimaks kogu Läänemere regioonis. Korraldaja on Eesti Kontsert. 

Eesti muusika päevad
Olulisim Eesti heliloojate uusloomingut tutvustav festival Tallinnas, mis toimub alates 1979. aastast ja esitleb eesti heliloojate uudisloomingut meie tippkollektiivide esituses. Korraldaja on Eesti Heliloojate Liit.

Rahvusvaheline muusikapäev
1. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva üle 100 tasuta kontserdiga, kus esinevad meie tippinterpreedid ja –kollektiivid ning mis jõuab igasse väiksemasse Eestimaa nurka. Kontserdipäev lõpeb Eesti olulisemate muusikaauhindade tseremooniaga. Sündmusi korraldab Eesti Muusikanõukogu.

Viljandi pärimusmuusika festival
Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival, mis on omasuguste hulgas kujunenud üheks suurimaks Balti- ja Põhjamaades. Korraldaja on Eesti Pärimusmuusika Keskus.

Jazzkaar
Baltimaade suurim rahvusvaheline džässifestival, mis toimus esimest korda aastal 1990 ja on tänaseks kujunenud eesti jazzi kõige olulisemaks rahvusvaheliseks esitlusplatvormiks. Korraldaja on MTÜ Jazzkaare Sõprade Ühing.

 

Tallinn Music Week
Baltikumi suurim siseruumides toimuv festival ja muusikatööstuse konverents. Korraldaja on OÜ Shiftworks.

Birgitta Festival
Igal aastal ajaloolise Pirita Püha Birgitta kloostri varemeis toimuv rahvusvaheline muusikateatri festival. Korraldaja on Tallinna Filharmoonia.

Haapsalu vanamuusikafestival
Suviti Haapsalus toimuv vanamuusikafestival, mis toob vanamuusika rahvusvahelised tipud koju kätte. Korraldaja on Muusikaühing Studio Vocale.

Muhu tulevikumuusika festival Juu Jääb
Suviti Muhumaal ja Saaremaal toimuv maailmamuusika festival. Korraldaja on MTÜ Eesti Saarte Kultuuriühendus.

Kuressaare kammermuusika päevad
Augustikuus Kuressaares toimuv kammermuusika festival. Korraldaja on MTÜ Kuressaare Kammerfest.

Pärnu Muusikafestival
Pärnus toimuv orkestrifestival, mis on Maestro Paavo Järvi juhitud rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti Festivaliorkestri koduks. Eesti ja maailma tippinterpreedid pakuvad meeldejäävaid muusikaelamusi, astudes üles solistidena nii orkestri ees kui ka kammermuusikutena. Samal ajal toimub ka Järvi Akadeemia, kus noori muusikuid õpetavad oma ala professionaalid. Korraldab MTÜ Järvi Festival.

Viimati uuendatud 05.11.2020