Pärnu riigimaja kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara kuulutas välja Pärnu riigimaja kunstikonkursi, et leida konkursi teel parim kunstiteose ideelahendus rekonstrueeritava Pärnu riigimaja saali seinale. Pärnu riigimaja asub aadressil Akadeemia 2.

Otsitav kunstiteos võiks olla positiivseks ning meeleolukaks tervituseks saalis viibijatele. Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme ja materjale. Loodavate taieste tehnika ja materjal on vaba.

Riigimajade eesmärk on riigiasutuste erinevad teenused kokku tuua ühte või paari valdkondlikku hoonesse, mis tähendab, et tulevikus puudub kodanikul vajadus mööda linna seigelda ning leida aega erinevate asutustega suhtlemiseks. Töötaja jaoks on riigimaja kaasaegne ja ühine töökeskkond ning platvorm, kliendi või külalise jaoks on riigimaja koht, kus on kerge ajada ametiasju.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 15 500 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks. Preemiafondi suurus on kokku 775 eurot.

Žüriisse kuuluvad:

  • Evely Nurk - Pärnu riigimaja hoone rekonstrueerimisprojekti sisearhitekt
  • Liina Unt - Eesti Kunstnike Liidu esindaja
  • Andrus Joonas - Eesti Kunstnike Liidu esindaja
  • Maarin Ektermann - Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindaja
  • Gregor Taul - Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindaja
  • Kärt Vabrit - Riigi Kinnisvara esindaja

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 18. august 2021 kell 15.00.

Lisainfo

Võistlusjuhend koos lisadega

Viimati uuendatud 17.05.2021