Laagri riigigümnaasiumi kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Laagri riigigümnaasiumi esisele haljasalale. Kavandeid oodatakse 27. oktoobrini.

Kunstikonkursil otsitakse ümbritsevat keskkonda rikastavat, kaasaegse vormikeelega skulpturaalseid või installatiivseid töid. Ideelahenduse kontseptsioon peab olema mõistetav ning atraktiivne.

Kunstiteose temaatika võiks olla seotud hariduse, vaimse arengu ja teadmiste omandamisega. Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme ja materjale.

Kavandatav taies peaks olema ajas vastupidavast väärikast materjalist või materjalidest, eelistatult metall, looduslik kivi, klaas või nende materjalide omavaheline kombinatsioon. Materjalide kasutamisel tuleb lähtuda ilmastiku-, vandalismikindlusest ja sobivusest kinnistule rajatava hoone ning ümbritseva keskkonnaga.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 63 500 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus on kokku 3175 eurot.

Žüriisse kuuluvad:

  • Anto Savi - Laagri riigigümnaasiumi hoone arhitekt
  • Tiiu Kirsipuu - Eesti Kunstnike Liidu esindaja
  • Elo Liiv - Eesti Kunstnike Liidu esindaja
  • Elnara Taidre - Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindaja
  • Rael Artel - Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindaja
  • Taavi Vilba - Laagri riigigümnaasiumi direktor

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 27. oktoober 2021 kell 15.00.

Lisainfo

Võistlusjuhend ja lisad: https://www.rkas.ee/et/laagri-riigigumnaasiumi-kunstikonkurss

Viimati uuendatud 16.06.2021