Tallinna Muusika- ja Balletikooli kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Tallinna Muusika- ja Balletikooli uue õppehoone siseaeda ehk „Vaikuse aeda“.

Kunstikonkursi raames otsitakse ümbritsevat keskkonda rikastavat, kaasaegse vormikeelega skulpturaalseid või installatiivseid lahendusi. Loodav kunstiteos võiks juhinduda märksõnadest: loovus, energia ja pühendumine.

Otsitav kunstiteos peaks väljendama ühendkooli olemust, kaasaegseid rahvusvahelisi ambitsioone ning haakuma kontseptsioonilt muusika ja tantsu valdkonnast tulenevate ühiskondlike seostega. Ideelahenduse kontseptsioon peab võimaldama vaatajal tõlgendada autori(te) poolt välja pakutud ideed, olema kunstiliselt kõrgetasemeline, mõistetav ning atraktiivne.

Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme ja materjale. Kavandatav taies peaks olema ajas vastupidavast väärikast materjalist või materjalidest, eelistatult metall, looduslik kivi, betoon, klaas või nende materjalide omavaheline kombinatsioon. Taiese gabariitmõõtmed ei ole määratletud, kuid teos peab olema nähtav ja mõjus, sobituma ehitatava hoone ja ümbrusega.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 110 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus on kokku 5500 eurot.

Žüriisse kuuluvad:

Markus Kaasik - Tallinna Muusika- ja Balletikooli hoone arhitekt
Erik Alalooga - Eesti Kunstnike Liidu esindaja
Elin Kard - Eesti Kunstnike Liidu esindaja
Hanno Soans - Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindaja
Kädi Talvoja - Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindaja
Timo Steiner - Tallinna Muusika- ja Balletikooli direktor

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 29. september 2021 kell 15.00.

Võistlusjuhendi koos lisadega leiab: https://www.rkas.ee/tallinna-muusikajaballetikooli-kunstikonkurss

Viimati uuendatud 26.05.2021