Washingtoni saatkonna kunstikonkurss

Välisministeerium kuulutas 2021. aasta juunikuus välja kunstiteoste konkursi, millega sooviti leida kunstiteosed saatkonnahoonesse Washingtonis. Konkursile esitati kokku 12 autori poolt 29 kavandit.

Kunstikonkursi võidutööd

  • Teos AW01: Naalesak Kunst OÜ „Eesti hagijas valvab kapsapead“, maal suursaatkonna raamatukogu seinale
  • Teos AW02: Lauri Sillak „Metsarahvas“, kolmeosaline maal vastuvõtusaali otsaseinale
  • Teos AW03: Page OÜ „Aamen“, graafiline installatsioon vastuvõtusaali küljeseinale
  • Teos AW04: Pille Ernesaks „Mõeldes Ernst Ennole“, maal saatkonna puhkeruumi seinale
  • Teos AW05: Naalesak Kunst OÜ „Tootsi peenar“, maal söögisaali seinale
  • Teos AW06: Marje Üksine „Sadestus“, graafiline leht söögisaali seinale
  • Teos AW07: Eve Ermann „Segunemine“, maal saadiku kabineti seinale

Žüriiliikmete iseloomustused

Kavand „Eesti hagijas valvab kapsapead“ – kavand üllatab oma provokatiivsuse ja absurdihuumoriga ning mõjub valitud asukohas jäämurdjana, pakkudes võimalusi rääkida lugusid Eestist ja viidata meie kirjandusklassikale. Töö lisab interjööri südamlikku eestipärasust kaasaegse stiilikäsitluse ning samas klassikalise tehnika kaudu.

Kavand „Metsarahvas“ – delikaatselt ja kunstiliselt veenvalt lahendatud, luues tahvelmaali kujul intelligentse ja minimalistliku tõlgenduse eesti rahvariiete triibumustritele ning pakkudes mitmekülgset ainest lugude rääkimiseks ja erinevateks tõlgendusteks. Värvivalik on vaoshoitud ja moodustab väga sobiliku tausta saalis peetavatele üritustele.

Kavand „Aamen“ – sügavalt kõnetav ja olulise sõnumiga, tugevalt ajaloolise ja isamaalise taustaga teos, mis oma mitmekihilisuses mõjub lummavalt ja tabab hästi kultuuri ja looduse sidusust, pakkudes saali väiksemal seinal ajatut aktsenti.

Kavand „Mõeldes Ernst Ennole“ – kultuurile ja kirjandusele viitav teos, mis loob seose Eesti kirjanduse kuldvaraga ning võimaldab valitud asukohas pakkuda jutuainet. Töö on lahendatud esteetiliselt ja maitsekalt, kasutades põnevaid seoseid Eesti luule ja USA kosmosesaavutuste vahel ning ka eestlaste vahel siin ja seal pool ookeani.

Kavand „Tootsi peenar“ – teose asukoht söögitoas täiendab ruumi temaatiliselt ning toetab taaskord kirjanduslike teemadega, mida on hea söögilaua taga arutada. Vahva lahenduse ning käekirjaga töö, mis mõjub üllatavalt ning värskelt.

Kavand „Sadestus“ – klassikalises tehnikas loodud teos on lahendatud meisterlikult ja näitab siinse trükigraafika kõrgtaset. Teos kutsub süvenema ja äratab visuaalse aktsendina külastaja tähelepanu.

Kavand „Segunemine“ – teos mõjub oma abstraktsuses rahustavalt ning ei konkureeri ruumiga vaid täiendab seda. Peene värvikultuuri ja väga tundliku koloriidiga teos, mis kannab endas maalilist vabadust ja toetab seeläbi saadiku mõttetööd, võimaldades meditatiivset puhkehetke.

Viimati uuendatud 20.10.2021